Leblokkolsz az üzleti partnereid előtt ha angolul szólalnak meg? Bizonyára előfordult már veled is ilyen, abból gondolom hogy üzleti angol hanganyag után bújod az internetet :).
Fogok mutatni néhány forrást, ahol töménytelen mennyiségben találsz majd ilyet, de előbb vizsgáljuk meg, miért is hasznos ez.
Gyakorolhatsz rengeteget, vagy kereshetsz magadnak megfelelő nyelvtanárt, de ezek mellett még mindig nem biztos hogy megfelelően fel tudsz készülni arra hogy angol nyelven kommunikálj szóban.
Ha nem tudsz jól kommunikálni az azonban nem biztos hogy abból adódik, hogy nem vagy képes elmondani amit szeretnél, sokkal valószínűbb, főleg ha nincs még elegendő gyakorlatod, hogy nem érted mit is mond a másik fél.
Hogyan tudom fejleszteni a megértést?
Csakis gyakorlással. Időt kell adnod az elmédnek, hogy befogadja az új nyelvi struktúrákat. Persze az üzleti kommunikációhoz nem lesz elegendő hanganyagokat hallgatni. Egy üzleti angol nyelvtanfolyamot valószínűleg el kell azért végezned.
Gyakorlásnak viszont kiváló módszer a szakmai anyagok eredeti nyelven történő hallgatása.
Hol találok üzleti angol hanganyagot?
Szerencsére az internet dúskál a lehetőségekben. Nem is ezzel lesz a gond, hanem inkább azzal, hogy megtaláld a saját üzleti igényeid.
Persze egy általános üzleti képzés nagyon sokat lendít, viszont azt is vedd figyelmedbe hogy az üzlet ahol te aktív vagy további szakmai nyelvezetet is igényel.Hallgass tehát olyan üzleti hanganyagokat ami szervesen kapcsolódik as tevékenységedhez.
Nézzük hol is találsz ehhez hanganyagokat?
YouTube
A YouTube-ra percenként több videót töltenek fel mint amit egész életedben végig tudnál nézni. Gondolod nincs közöttük olyan ami fejleszti az üzleti/szakmai angol hallásod?
Ha nem megy, szótárazz az eleján, és keress olyan csatornákat (tehát ne videókat), amik jelentős közönséggel bírnak, és gyakran posztolnak is új videókat.
Podcast
Töménytelen mennyiségű podcast létezik. Előnye a YouTube-bal szemben, hogy nincs videó, tehát inkább a nyelv eszközeivel segítik a megértést a podcasterek és esetleges interjúalanyaik.
Van persze átfedés, hiszen a YouTube on is találsz podcast adásokat, viszont abban biztos lehetsz, hogy podcast oldalakon nem fogsz találni YouTube videókat.
Irány hát a Spotify, vagy más podcastotkat is sugárzó alkalmazás és máris dúskálsz az angol üzleti hanganyagokban.
Vélemény, hozzászólás?