Az okos otthon eszközei sokak számára luxuscikkeknek tűnhet. Az automatikusan végzett, ütemezett vagy valamilyen eseményhez rendelt működésük és egyszerű, távolról való kezelhetőségük rengeteg időt és energiát spórolhatnak nekünk a fárasztó hétköznapokban. Ebben a cikkben tíz tippet adunk az okos eszközök használata kapcsán.
1. Okos porszívó
A különböző okos porszívó típusok képességei között nagy a szórás. A Xiaomi termékei korrekt teljesítményű porszívóként és felmosó funkcióval képesek kivenni a részüket a házimunkából. Vezérlésük egyszerű: wifi, egy okostelefon és a Mi Home app szükséges hozzájuk.
De miért jó az okosporszívó? Joggal merül fel benned a kérdés. Tömören összefoglalva arról van szó, hogy ezzel az eszközzel időt és energiát takaríthatsz meg, hiszen nem okoz extra munkát a háztartásban a napi takarítás.
2. Automatizált öntözőrendszer
Az okos otthon nem csak kisebb kütyüket és felturbózott háztartási eszközöket foglal magába. Az felokosított öntözőrendszert távolról is üzemeltetheted és például beállíthatod, hogy ne kapcsoljon be esős időben.
Ami annyit jelent, hogy szépen zöldül a fű akkor is, ha nem érsz rá napi 1-2 órát locsolni.
3. Füst-, beázás- és szénmonoxid érzékelők
A különböző érzékelők használatának fontosságát felesleges hangsúlyozni.
Sokkal biztonságosabb életet élhetünk,és rengeteg balesetet előzhetünk meg.
4. Okos fűtés és hűtés
Az igazi okos otthon részét egy távolról vezérelhető, különböző módokon automatizálható hűtő-fűtő rendszer képezheti. Szeretnél télen meleg lakásba, nyáron kellemes hűvösbe megérkezni a munkából? Elfelejtetted beállítani a hőmérsékletet utazás alatt? Az okos otthon ebben is segíteni tud.
HA belegondolsz hogy egy átlagos családi ház hőszabályzása mennyi munkával, és nem mellékesen költséggel jár, pontosan érteni fogod.
5. Okos garázsajtó
Nem emlékszel, hogy leengedted e a garázsajtót, miután elmentél otthonról? Semmi gond: netkapcsolaton keresztül a telefonodról is ellenőrizheted az állapotát, illetve akár le is engedheted távolról.
6. Nyitásérzékelők
A különböző nyitásérzékelő szenzorok riasztóként is működhetnek, de automatikus funkciókat is rendelhetsz hozzájuk. Ilyen például a villany felkapcsolása, ha mondjuk belépsz egy helyiségbe.
7. Automatizált világítás
Az automatizált világítás segítségével az említett funkción kívül beállíthatsz különböző ütemezéseket is. Ha megfelelő okos villanykörtéket vásároltál, akkor a napszakhoz illő színeket és fényerősséget is beállíthatsz.
Vélemény, hozzászólás?